Kariérový poradca Novinky Užitočné stránky

Kariérový poradca

Kontakt: ZŠ s MŠ Benice  043 / 4294128

Vlasta Mazancová  0908 271 887 , mazancovav@gmail.com

Dôležité informácie o SŠ, gymnáziách a i. sú poskytované žiakom a rodičom priebežne alebo na stránke svs.edu.sk.

Osobnú konzultáciu s kariérovým poradcom je možné dohodnúť telefonicky na č.t. : 0908 271 887

Dôležité ! (linky svs) Harmonogram prijímacieho pokračovania

Naplnenosť, zoznamy, štatistiky

Cenné rady pri profesijnej orientácii a voľbe povolania je možné získať i v CPPPaP  Martin.

Harmonogram :

Do 13.1.2020 nahlásiť kariérovému poradcovi predbežný záujem :

• O štúdium na SŠ (žiaci 9. roč.) /  prípadný záujem o internát, duál, športovú triedu atď.
  • O štúdium na bilingválnych gymnáziách (žiaci 8. roč.)
  • O štúdium na 8 –ročných gymnáziách (žiaci 5. roč.)

Do 20.2.2020 odovzdá zákonný zástupca riaditeľovi ZŠ / kariérovému poradcovi  prihlášky na „ talentové školy  “.  (Zákonný zástupca prevezme prihlášku (y) od kariérového poradcu na „talentové školy“ ( bilingválne gymnáziá, umelecké školy, niektoré odbory zdravotných škôl, športové školy...) v termíne od 28.1. 2020 do 15.2. 2020.) Prihlášky, potvrdené lekárom a podpísané zákonným zástupcom, je potrebné odovzdať  do 20.2.2020.

Prihlášky na ostatné („ netalentové “) SŠ preberáte až koncom marca 2020 (informáciu upresníme a doplníme).

Upozorňujeme, že v prípade podávania prihlášky na SŠ v systéme duálneho vzdelávania je vhodné kontaktovať vybraného zamestnávateľa, alebo SŠ, na ktorú sa žiak hlási ohľadom presného termínu odovzdania prihlášky. (Zamestnávateľ totiž požaduje kópiu prihlášky, preto je nutný skorší termín potvrdenia prihlášky.)