• 043 - 4294128

Voľné pracovné miesta

Edujobs.sk - kompletná ponuka práce na našej škole

Piatok 29. 3. 2024

Vitajte na stránkach našej školy

• Prevádzka MŠ 2. 4. prerušená

Vážení rodičia,

dňa 02. 4. 2024 bude prevádzka MŠ z organizačných dôvodov prerušená.

Za vzniknuté problémy sa ospravedlňujeme.

• Veselú Veľkú noc!

Vážení rodičia, milí žiaci i priatelia školy,

prežite pokojné veľkonočné sviatky so slnkom v tvári a pevným zdravím!

So žiakmi sa opäť stretneme v stredu 03. apríla 2024.

Riaditeľstvo Základnej školy s materskou školou v Beniciach

oznamuje rodičom,

že zápis do prvého ročníka základnej školy

na školský rok 2024/2025 sa uskutoční

8. apríla 2024 a 9. apríla 2024 v čase od 13,30 h do 16,30 h

v budove 1. stupňa základnej školy na prvom poschodí.

Zápis je určený pre deti narodené v termíne od 01.09.2017 do 31.08.2018.

Pred zápisom je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku na

webovom sídle školy a k zápisu je potrebné predložiť platný

občiansky preukaz zákonného zástupcu a rodný list dieťaťa.

Milí rodičia, žiaci, priatelia školy!

Firma Brantner opäť organizuje ZBER PAPIERA, do ktorého sa zapája aj naša škola. Odovzdáva sa zviazaný kancelársky papier, noviny, časopisy, knihy bez tvrdej väzby okrem kartónu. Pre jednotlivcov aj kolektívy sú pripravené zaujímavé ceny.

Zber sa bude konať v dňoch STREDA 03. 04. - PIATOK 12. 04. 2024 v čase 7,00 hod. - 8,00 hod. a

13,00 hod. - 16,00 hod. v priestoroch starej ŠJ (pri parkovisku).

V čase odovzdávania zberového papiera sa môžete informovať na tel. č. 0902 333 294 (do 14,30 hod.) alebo 0905 512 715 (od 13,30 hod.).

• Rakovským parkom sa minulý týždeň rozliehal zvuk motorových píl. Kusy dreva ožili pod rukami šikovných rezbárov. V rámci Rakovských rezbárskych dní majstri-umelci vdýchli život novým postavám, ktoré budú zdobiť obec. Ani my sme tam nechýbali. Naši žiaci so zájmom sledovali, ako ide rezbárom práca od ruky.

• Naši prvostupniari sa stali súčasťou 15. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže VŠETKOVEDKO. Išlo o veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími. Súťaže, ktorú, ako každoročne, pripravila Talentída, sa zúčastnilo 28 žiakov. Každý z nich si odniesol tilul Všetkovedkov učeň alebo Všetkovedko a peknú odmenu.

• To, že bez vody sa nedá žiť, vie už každý. Voda je dôležitá pre všetko živé a nie všade jej majú dostatok. Preto Organizácia spojených národov v roku 1992 vyhlásila 22. marec za sviatok tejto vzácnej tekutiny. Pri tejto príležitosti sa naši žiaci v piatok 22.3. obliekli do modrej farby a pripomenului si nevyhnutnosť tejto životodárnej tekutiny a dôležitosť jej správneho využívania.

• Už sa to nosí, už sa to zbiera! Naši žiaci prejavili veľkú dávku tvorivosti a zapojili sa do súťaže o najkrajšieho maskota a výstižné logo školy. Nooo, ťažké bude rozhodovanie. Ktorý návrh vyhrá?

• V sobotu 16. marca 2024 sa uskutočnil 9. ročník veľkonočného turnaja v Kysuckom Novom Meste. Zúčastnili sa ho aj vybraní žiaci 1. stupňa našej ZŠ pod vedením pána učiteľa Mgr. Branislava Kaprálika, ktorí v turnaji získali zlatú medailu. Gratulujeme!

• Kedy? na prvej štvrtkovej hodine dňa 14. marca 2024

Kde? učebňa cudzích jazykov II.

Kto? žiaci a žiačky 5. ročníka s pani učiteľkami anglického jazyka

Prečo? pre lepšie vysvetlenie zložitých gramatických javov :) (počítateľné a nepočítateľné

podstatné mená)

Ako? spoločné raňajky, počas ktorých sme sa naučili ako vyzerajú a chutia nielen anglické

raňajky, ale aj ako vonia a chutí pravý anglický čaj s mliekom.

• Testovanie 9 - 2024

V stredu 20. marca 2024 sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl s názvom Testovanie 9 – 2024.

Z organizačných dôvodov v uvedený deň vyučovanie žiakov 5. - 8. ročníka nebude. Z obeda v ŠJ budú žiaci automaticky odhlásení.

Testovanie 9 je určené všetkým žiakom 9. ročníka základných škôl a 4. ročníka gymnázií s osemročným vzdelávacím programom v SR vrátane žiakov so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami (okrem žiakov s mentálnym postihnutím).

Žiaci budú testovaní z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.

• V piatok 9. februára sa žiaci MŠ a ZŠ zabávali na karnevale. Na spoločnom parkete sa stretla muchotrávka s lienkou, motýľ s rubikovou kockou, no nechýbal ani vojak, kovboj, víla, princezná či veľa iných postáv. Zábava bola výborná a karnevalové šišky tiež.

• MŠ počas jarných prázdnin nebude v prevádzke

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že MŠ NEBUDE V PREVÁDZKE v čase jarných prázdnin 19. 02. – 23. 02. 2024 z dôvodu nízkeho záujmu.

Za porozumenie ďakujeme!

• Šaliansky Maťko- okresné kolo

Už 29 rokov žiaci súťažia v prednese povesti. Okresné kolo Šalianskeho Maťka sa konalo 15. 02. 2024 v priestoroch CVČ v Martine. My sme boli tiež prítomní. Našu školu dôstojne reprezentovali naše žiačky Adelka Dudová (3.B) v 1. kategórii a Radka Môcová (6.A) v 3. kategórii. Obidve dievčatá podali krásny výkon. ADELKA SA UMIESTNILA NA 1. MIESTE a školu bude reprezentovať aj na krajskom kole v Žiline.

Srdečne blahoželáme a už teraz držíme palce!

• Vajanského Martin

Dňa 7. 2. 2024 sa uskutočnila súťaž v prednese poézie a prózy, Vajanského Martin. Víťazi jednotlivých kategórií postupujú do okresného kola súťaže.

Víťazom blahoželáme!

Poézia: 2. kategória

1. Dominik Teleky ( 6. A )

2. Klára Maťková ( 5. A)